Mobil cihazlardan seyahat alımları yüzde 20 arttı


18 Eylül 2014 Perşembe - Havayolu firmaları, oteller, kiralık araba hizmetleri, gemi turları gibi seyahat odaklı web sitelerine mobil cihazlar üzerinden yapılan rezervasyonlara katılım ve elde edilen değer hakkında detaylı içgörü sağlayan rapor, aynı zamanda söz konusu gelişmelerin reklam kampanyalarına olan etkisini de gözler önüne seriyor.


2014'ün ilk yarısında binden fazla seyahat sitesindeki aktivitelere dayanarak hazırlanan raporda öne çıkan dikkat çekici veriler ise şu şekilde sıralanıyor:

KÜRESEL BULGULAR
• Mobil cihazlar üzerinden yapılan rezervasyonlar (yüzde 20), masaüstünden yapılan rezervasyonlara (yüzde 2) oranla daha hızlı artış gösteriyor

• Akıllı telefonlar ve tabletler ile yapılan rezervasyonlar, toplam otel rezervasyonlarının yüzde 21'ini oluşturuyor

• Sahibinden daire kiralama (yüzde 34), en yüksek mobil penetrasyona sahip kategori olarak karşımıza çıkıyor

• Mobil rezervasyonların değeri, konaklama hariç diğer tüm alanlarda artış gösteriyor. Mobil cihazlar üzerinden yapılan ortalama rezervasyon değeri masaüstüne göre havayolu ulaşımında yüzde 21, araç kiralama hizmetlerinde yüzde 13 daha fazlayken, bu oran otel rezervasyonlarında masaüstüne göre yüzde 30 düşüş gösteriyor.

• Uygulama içi rezervasyonlar, toplam mobil rezervasyonların yüzde 12'sini oluşturuyor

• Cihaza göre rezervasyon değeri kategorilere göre farklılık gösteriyor. iPad ile seyahat paketleri için yapılan rezervasyonlarda, herhangi bir Android cihazdan yapılan rezervasyonlara göre ortalama ABD $600 daha fazla harcanıyor. Ancak Android üzerinden yapılan uçak rezervasyonlarında, diğer tüm mobil cihazlardan yapılan rezervasyonlara oranla daha fazla para harcanıyor.

BÖLGESEL BULGULAR
• Asya – Pasifik bölgesi, yüzde 20'den fazla bir oranla mobil cihazlar üzerinden yapılan seyahat rezervasyonları konusunda başı çekiyor. Söz konusu oranla Asya-Pasifik, yüzde 10'dan az oranı bulunan Brezilya ve Almanya'yı geride bırakıyor.

• Gösterdiği yüzde 42'lik artış ile Latin Amerika'nın, seyahat reklamverenleri için çevrimiçi rezervasyon konusunda en önemli sezonluk büyümeyi gerçekleştirdiği görülüyor. Söz konusu büyüme, Brezilya'da gerçekleşen 2014 FIFA Dünya Kupası ile aynı zamana rastlıyor.

• Sezon süresince çevrimiçi seyahat acentalarının rezervasyonları Avrupa ve Amerika'da yüzde 50 artarken, söz konusu rezervasyonların değerinin yüzde 19 azaldığı görülüyor. Otel sağlayıcıları için ise rezervasyon oranları 2014 birinci yarıyılında istikrar gösterirken en yüksek seviyelere ulaşılan aylar Şubat ve Haziran olarak belirtiliyor.

Raporun sonuçlarını değerlendiren Criteo Mobil Ürünler Başkan Yardımcısı Jason Morse şu açıklamada bulundu:

“Mobil, çevrimiçi seyahat rezervasyonları ve satışlarındaki olağanüstü büyümenin arkasındaki en önemli itici güç ve kuşkusuz ki önemi ikinci yarıyıl ve daha sonrasında da devam edecek. Artık akıllı telefonlar ve tabletler hemen herkesin günlük hayatında olduğundan, seyahat konusunda reklamverenler oldukça etkili olan çok yönlü pazarlama deneyimleri konusunda stratejik düşünmeliler. Bu da reklamlardan alışveriş kartlarına, tüm tüketici deneyiminin mobil olarak optimize hale getirilmesi gerektiği anlamına geliyor. Tüketicilerin kararlarını gerçek zamanlı olarak vermeleri, bütçenin masaüstü ve mobil arasında esnek biçimde dağılımını ve rezervasyon deneyiminin ve ödeme sistemlerinin, tüm önemli satınalma yollarını kolaylaştıracak biçimde ve özellikle mobilde kullanıcı dostu olarak sunulmasını gerektiriyor '' dedi.

Kaynak.www.turizmahaberleri.com»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.