Türkiye Otobüsçüler Konseyi'nden Galip Öztürk'e Destek

  Türkiye Otobüsçüler Konseyi'nden Galip Öztürk'e Destek
Karayolu yolcu taşıma sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle kurulan Türkiye Otobüsçüler Konseyi, 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk'e destek için bir basın toplantısı düzenledi. Konsey adına açıklama yapan TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, "Galip Öztürk hakkında yapılan şaibeli ve evrensel adil yargılanma ilkesinden uzak yargılamanın, yeniden ve adil olarak yapılmasını kamuyuoyuna duyururuz" dedi.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED), Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF), Uluslararası ve Yurtiçi Otobüsçüler Federasyonu'nun (UYOF) bir araya gelmesiyle oluşturulan Türkiye Otobüsçüler Konseyi, Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk'e destek için basın toplantısı düzenledi. Esenler Otogarı'ndaki yönetim binasındaki toplantıya, TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan, TOF Genel Başkanı Mustafa Yıldırım, UYOF Genel Başkanı İmran Okumuş ile karayolu yolcu taşımacılığı sektörünün temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Türkiye Otobüsçüler Konseyi tarafından hazırlanan basın açıklaması, TOFED Genel Başkanı Mehmet Erdoğan tarafından okundu. Açıklamada, İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında verilen müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Metro Turizm'in sahibi Galip Öztürk'ün yeniden yargılanması talep edildi.

"SEKTÖRE ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNDU"

Erdoğan, Galip Öztürk'ün karayolu yolcu taşıma sektörüne 25 yıl boyunca önemli katkılarda bulunduğunu belirterek, "Öztürk, sektörün tek çatı altında toplanması, meslek örgütü olarak bilinirliğinin ve saygınlığının oluşturulmasında cesur adımlar attı" diye konuştu.

Mehmet Erdoğan, "Galip Öztürk, 2012 yılında 'paralel örgüt' diye bilinen grubun sonradan görevlerinden alınmış adliye ve emniyet teşkilatı içerisindeki işbirlikçileri tarafından haksız ve hukuksuz iftiralarla sindirilmek istenmiş ve bu amaçla bir süre özgürlüğünden yoksun bırakılmıştır. Galip Öztürk, bu yapılanmanın haksız menfaat taleplerine karşı geldiği için kendisi hakkında birçok asılsız soruşturma ve dava açılmıştır. Haksız suçlamalarla zan altında bırakılan Öztürk, paralel diye bilinen şer odaklarının yaptığı hukuksuzlukları her platformda dile getirmiş ve haklı mücadelesinden vazgeçmemiştir" dedi.

Basın açıklamasında, "Galip Öztürk'ün suçsuz olduğuna dair sektör olarak en ufak bir şüphemiz bulunmamaktadır" ifadelerini kullanan Erdoğan, "Bu nedenle, Galip Öztürk'ün hakkında yapılan şaibeli ve evrensel adil yargılanma ilkesinden uzak yargılamanın yeniden adil olarak yapılması hususunu kamuoyuna duyururuz" denildi.

Mehmet Erdoğan, konuşmasının sonunda ise, Türkiye genelinde hizmet veren karayolu yolcu taşımacılığı sektöründeki temsilciler arasında "Galip Öztürk Yeniden Yargılansın" adıyla bir imza kampanyası başlatacaklarını duyurdu. Erdoğan, kampanyanın aynı zamanda sosyal medya üzerinden de sürdürüleceğini açıkladı.

GALİP ÖZTÜRK'ÜN YARGILANDIĞI DAVA

Galip Öztürk, 1996'da Beyoğlu'nda Kuvvet Köseoğlu'nun öldürülmesi olayını azmettirdiği gerekçesiyle İstanbul 19'uncu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılandığı davada, 2 yıl önce müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Dosya daha sonra Yargıtay'a taşındı.Yargıtay 1. Ceza Dairesi de 19 Eylül'de dosyayı karara bağlayarak, Öztürk hakkında verilen müebbet hapis cezasını onadı. - İstanbul

Kaynak.www.haberler.com»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.