T.C Emniyet Genel Müdürlüğü'nde Ticari Araç muayenelerinin süresi konusunda toplantı yapıldı

 T.C  Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 28 Kasım Tarihinde Ticari Araç muayenelerinin 6 Aya süreye düşürülmesi konusunda toplantı yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Araştırma Merkezi Müdürlüğü kordinesinde gerçekleştirilen toplantıya.  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı , Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, Karayollları Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Uygulama ve Denetleme Dairesi Başkanlığı ile  TŞOF , TÜV-TÜRK TOF,TOFED, UYOF Federesyon temsilcileri katıldı.
Toplantıda gündeme getirilen konu " Ticari,yük ve yolcu taşımacılığı yapan araçların ilk muayenelerinden sonra 6 ayda ara muayeneden geçirilmesi ile ilgili teklif görüşüldü.
 

Trafik Hizmetleri Başkanı Necat ÖZDEMİROĞLU tarafından yapılan sunumda AB üye ülkelerinde yapılan Araç muayene süreleri ve trafik kazalarıyla ilgili önemli ve çarpıcı istatistikler katılımcılarla paylaşıldı.
Ülkemizde yaşanan Trfaik kazalarınıın araç muayene sürelerini azaltılması halinde kaza oranlarını ve ölümlü kaların azaltılabileceğine dikkat çekilerek. Konu sektör temsilcilerinin görüş ve önerilerine açıldı.

Yapılan toplantı sonucunda TŞOF. TOF ve UYOF araç muayenelerinde mevcut durumun devamı yönünde görüş belirtiler.
TOFED Temsilcisi ise 5 yıldan sonra yılda iki muayene yapılması konusuna sıcak bakabileceklerini ifade etti.
 »  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

2018 Yılı Yeniden Değerlendirme oranları yayınlanmıştır.
Yeniden Değerlenme Oranının Uygulanması konulu GENELGE (KDGM) 2017/10 sayılı Genelge yayınlanmıştır. İlgili genelgeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/Belgelik/guncel_haber/20171211_161629_2769_1_64.pdf
13.12.2017

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Karayolu yolcu Taşımacılığı...
(02.11.2018)
İSTANBUL' da 26 Ekim Cuma Günü...
(22.10.2018)
Tarifesiz taşımalarda e devlet...
(12.10.2018)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.