Mercedes-Benz Travego 10. yılını kutluyor

 Mercedes-Benz Travego 10. yılını kutluyor
 Mercedes-Benz Türk A.Ş.’nin 2005 yılında gerçekleştirdiği geniş kapsamlı tesis ve ürün yatırımları sonucunda Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretimine başladığı amiral gemisi Travego, 10. yılını kutluyor. Mercedes-Benz Travego, 2015 yılı boyunca “Special Edition” olarak üretilecek.

2 akslı, 12 m uzunluğunda Travego 15 SHD modeli, 46 yolcu kapasiteli ve 428 PS (315 kW) gücünde, Euro 5 normuna uygun, sıralı 6 silindirli motorla donatılıyor. 3 akslı, 14 m uzunluğundaki Travego 17 SHD modeli ise 54 yolcu kapasiteli ve 503 PS (370 kW) gücünde, Euro 5 normuna uygun, V 8 motora sahip.
 
Geniş kapsamlı aktif ve pasif güvenlik donanımına sahip olan Travego, en üst düzeyde güvenlik sunuyor. Travego’nun güvenlik donanımı, ön taraftan çarpışmalarda darbeyi emerek kaza anında sürücüyü koruyan “Ön Çarpışma Koruyucu Sistemi” (Front Collision Guard – FCG) ve bu amaçla tasarlanan ön aks, dengeli ve güvenli bir seyir sağlayan Elektronik Stabilite Programı – ESP, tekerleklerin frenleme anında kilitlenmesini engelleyen ABS, çekici tekerleklerin kaymasını engelleyen ve zorlu yol koşullarında dahi kaymadan kalkmayı sağlayan ASR, hızlı reaksiyon sağlayarak fren mesafesini azaltan Elektronik Frenleme Sistemi – EBS, yüksek yol tutuşu sağlayan Elektronik Seviye Kontrolü , araç içi kablolamayı azaltan ve etkin veri iletişimini sağlayan FPS (esnek programlanabilir kumanda ünitesi), ön ve arka tekerleklerde daha güçlü ve homojen fren etkisi sağlayan disk frenleri kapsıyor.
 
Sürücü mahallinde kontrol kolaylığı sağlayan göstergeler, çok fonksiyonlu direksiyon, ergonomik sürücü koltuğu güvenli bir yolculuk için gerekli şartları sağlıyor. 
Öte yandan Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Travego, yeni nesil koltukları, geniş koltuk mesafeleri, özel tasarlanan ön aks ve ilave akstaki bağımsız süspansiyon sayesinde ulaşılan sarsıntısız seyir özelliği, geniş bagaj hacmi kapasitesi, güçlü klima ve aydınlatma sistemleri ve kaliteli ses sistemiyle, yolcular için tüm beklentilerin ötesine geçecek üstün bir seyahat konforu sunarken, viraj dönüşlerinde güvenli görüş sağlayan, sis farına entegre viraj içi aydınlatma sistemi, her türlü hava şartında güvenli görüş sağlayan yağmur sensörü ve fasılalı ön silecekler, üstün aydınlatma performansı sağlayan Xenon farlar ve far yıkama sistemiyle de sürücüler için benzer bir sürüş konforu vaat ediyor.
 
10. yılına özel olarak üretilen Travego S; özel jet tasarımı, daha hafif ve daha şık alüminyum alaşımlı jantlar, araç içi yolcu konforunu arttıran ve daha hoş görünen koyu renk camlar, daha uzun ömürlü akü (225 Ah yerine 240 Ah), daha dayanıklı ve yüksek güvenilirlik standardı ve daha fazla yük taşıma kapasitesine sahip, otoban ve diğer yollarda her türlü yol koşullarına uyum sağlayabilen yeni tip Michelin HLZ lastikler, araç temizliği daha kolay, daha hoş görütüye sahip olan ahşap görünümlü kaplama, yeni tasarım ve tek renk yerine çift renk olan koltuk döşemeleri ile donatılıyor.
Travego, 45.000 km olan uzun bakım aralığı, piyasaya sunulduğu günden beri sorunsuz çalışan motorları, düşük bakım maliyetleri ve düşük yakıt tüketimiyle filoların ekonomik olarak da tercihi oluyor.
Travego, yüksek 2.el değeriyle de sahiplerinin kazancını arttırıyor.  Travego’nun karoserisi, Hoşdere Fabrikası’nda kataforez daldırma boya tesisinde gördüğü işlem sayesinde, korozyona karşı en iyi şekilde korunarak uzun yıllar kalitesini koruyor.

Kaynak.www.tasiyanlar.com


»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.