İTO.23 No Turizm ve Seyahat Hizmetleri Meslek Komitesi'nin düzenlediği toplantıya Ulaştırma Bakanı

İTO. 23 No meslak komitesi ve TOBB.Türkiye Karayolu Yolcu Taşımacılığı Meclisi iişbirliğiyle düzenlenecek olan toplantıya sektör mensupları davetlidir.
Ulaştırma hizmetlerindeki gelişmelere paralel olarak ulaştırma politikaları ve ulaşımdaki hız, ekonomi, konfor ve güvenlik talepleri de hızla değişmektedir.
Sosyal ekonomik ve kültürel yaşamın vazgeçilmez unsuru olan bu talepleri karşılamak  için, sürdürülebilir orta ve uzun vadeli ulusal ulaştırma ana planı hazırlanmalıdır.
Ulaştırma ana planının hedefi, ulusal ve yerel ulaşım sistemlerinin, altyapı ve işletmede bütünleşik bir yapı içinde, birbirini tamamlar nitelikte çalışmalarını sağlamak olmalıdır. Diğer  ulaşım sistemlerimizin alternatifi ve tamamlayıcısı olan karayolu yolcu taşımacılığımızın, bu ana plan içinde geliştirilmesi ve sürdürülebilir olması için gerekli düzenlemeler yapılmalı ve desteklenmelidir.

Bu amaçla, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme bakanımız Sayın Binali Yıldırım'ın katılımı ve İstanbul Ticaret Odası başkanı Sayın İbrahim Çağlar beyin ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz toplantıda, karayolu yolcu taşımacılığının sorunları, çözüm önerileri ve geleceği konuşulacaktır.

Tüm sektör mensupları toplantıya davetlidir.»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız...
(30.08.2019)
Kurban Bayramımız Mübarek Olsun
(16.08.2018)
UAB.Kugm. Geçici ve süreli...
(20.06.2019)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.