AKÜ’DE TRAFİK SİGORTALARI PANELİ DÜZENLENDİ


Panelde AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör, AFSAD Başkanı Bekir Özerdem ve AKÜ Sultandağı MYO Müdürü Kemal Karayormuk konuşmacı olarak yer aldı.

http://haber.aku.edu.tr/wp-content/uploads/sites/7/2016/02/29subat1615.jpg
Panelin açılış konuşmasını yapan Sultandağı MYO Müdürü Karayormuk, trafik sigortalarının son dönemlerin en önemli konularından biri olduğunu ve bu paneli yapma amaçlarından en önemlisinin öğrencileri sigorta sektörüne yaklaştırmak olduğunu belirtti. Karayormuk, “Sigortacılık çok teknik bir konu ve bu yüzden de akademik personel açısından teknik donanıma ihtiyaç var. En nihayetinde matematik mühendisliğine kadar gidebilecek bir konu” dedi. Sultandağı MYO’da Otobüs Kaptanlığı bölümü de açtıklarını ve bu bölümde öğrencilere en önemli husus olarak kazaları azaltma üstüne yoğunlaştıklarını dile getiren Karayormuk, “Otobüs Kaptanlığı bölümünü Türkiye’de açan 3. üniversiteyiz. Biz burada öğrencilere trafik sigortalarını arttırmak mı yoksa kazaları önlemek mi bilincini aşılamaya çalışıyoruz” diye konuştu.
http://haber.aku.edu.tr/wp-content/uploads/sites/7/2016/02/29subat1614.jpg


Tüketicinin ilk muhatabı sigorta acenteleri

AFSAD Başkanı Bekir Özerdem ise Türkiye’de sigortacılık sektörünün çok büyük önem arz ettiğini ve sigorta şirketlerinin müşterilerine sunduğu poliçelerin hazırlanmasının, piyasaya sunulmasının ve satılmasının doğrudan acentelerle alakalı olduğunu ve müşterilerin acenteleri tek muhatap olarak gördüğünü dile getirdiği konuşmasında, sigorta şirketleri için acentelerin ne denli önemli olduğunu belirtti. Özerdem, “Herhangi bir kaza olduğu zaman insanlar acenteleri arıyor. Eksperlerin yanlış kararları, servislerdeki sıkıntılar, eksik ödenen paralar, yangındaki farklı faturaların sigorta şirketine farklı aktarılması gibi aklınıza gelebilecek her şeyde tüketiciyle ilk muhatap acenteler. Eksik ödendiği zaman acenteden hesap soruluyor. Eksper bir gün geç kalıyor yine acenteden hesap soruluyor. Tedarikçi parçayı yanlış gönderiyor, sigortalı acenteye kafa tutuyor” şeklinde konuştu.

Üniversite ile STK’lar her zaman beraber hareket etmeli

Etkinlikte bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Solak ise, üniversitelerin sivil toplum kuruluşları (STK) ve topluma hizmet eden diğer derneklerle beraber hareket etme gayreti içerisinde olduğunu kaydederek; üniversite-sanayi işbirliği ve üniversite-STK işbirliğinin toplumu bilinçlendirmede, STK’ların ihtiyaçlarını gündeme getirmede ve çözüm önerilerini raporlandırmada çok büyük önem arz ettiğini dile getirdi. Üniversite-sanayi işbirliğini geliştirebilmek adına AKÜ bünyesinde kuruluşu tamamlanmak üzere olan Teknopark’tan örnekler veren Solak, “Üniversite olarak bu toplantıları sık sık yapacağımızı belirtiyorum. STK’larla üniversite her zaman beraberdir. Mesela biz bu hafta teknoparkın kuruluşunu tamamlayacağız. Teknopark ne demek? Firmalar artık üniversitenin içerisinde olacak. Üniversiteleri sadece eğitim öğretimin yapıldığı yerler olarak değil, teknoparklar ve KOSGEB ile iç içe çalışılan bir alan olarak görelim. Üniversiteler artık teorik birikimin, uygulamada nasıl olması gerektiği konusunda çok güzel bir mekân”  şeklinde konuştu.

Sultandağı MYO’da daha önce de yine birçok kez farklı alanlarda farklı sektörlerin sorunlarına ışık tutulduğunu dile getiren Sultandağı Kaymakamı Muhammet Emin Güngör ise, Sultandağı’nda böyle etkinlikler gerçekleştiren bir MYO olduğu için ve Sultandağı’nın kaymakamı olduğu için gurur duyduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Sultandağı MYO Müdürü Kemal Karayormuk’un moderatörlüğünde yapılan panele Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Akif Eroğlu, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Genel Sekreteri Nusret Ertürk, Tüm Özel Halk Otobüsleri Birliği (TÖHOB) Genel Sekreteri Onur Orhon katıldı.

Trafik sigortalarının konuşulduğu ve bu konuda sigorta şirketleri ile sigorta sahiplerinin sorunlarının tartışıldığı panel, izleyicilerden alınan soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.
»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.