Ulaştırmada, denizcilikte, haberleşmede projelerimiz hız kesmeden devam edecek.`

 
 Arslan, İscehisar, Emirdağ, Karahisar kavşakları ve Karahisar tünelinin açılış törenindeki konuşmasında, geçen yıl Afyonkarahisar'daki istişare ve değerlendirme toplantısına gelen bir milletvekilinin İscehisar ilçesinde kaza geçirdiğini anımsattı.

O günden sonra, kazanın yaşandığı bölgeye bir kavşak yapılması için hızla çalışmalara başladıklarını ifade eden Arslan, aradan bir yıl geçmeden projeyi bitirdiklerini ve vatandaşların hizmetine sunduklarını bildirdi.

Arslan, Afyonkarahisar'ın birçok ilin kavşak noktası olduğunu, bu nedenle kentte başlattıkları projeleri hızla bitirebilmek için olağanüstü gayret gösterdiklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Elbette ki bunu yaparken sizlerin himayeleri önemliydi. Ancak bizim tek başımıza değil, 100 bin kişilik Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ailesi ile birlikte yaptığımızı özellikle ifade etmek isterim. Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Bey başta olmak üzere ekibiyle birlikte olağanüstü bir gayret sarf ediyorlar. Mühendisinden teknikerine, teknisyenine, işçisine kadar herkesin alın teri, emeği var. Onlara ülkemin insanı adına teşekkürlerimi sunuyorum. Afyonkarahisarlılar bilmeli ki; sizin talimatlarınız çerçevesinde projelerimiz bunlarla sınırlı kalmayacak. Diğer projeleri de bir an önce bitirmek, hizmete sunmak adına gecemizi, gündüzümüze katmaya devam edeceğiz."

"Halka hizmeti, Hakk'a hizmet bilerek çalışıyoruz"

Afyonkarahisar'a bağlı Erkmen beldesinde de bir kavşak yapılması için çalışmaları başlattıklarını dile getiren Arslan, "Onun da inşaatına başladık. İnşallah yakında onu da Afyonkarahisarlıların hizmetine sunmuş olacağız." diye konuştu.

Arslan, milletin hizmetinde olmaya devam edeceklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başkanımızın söylediği gibi halka hizmeti, Hakk'a hizmet bilerek çalışıyoruz. Bundan sonra da böyle devam edeceğiz. Bütün ekip arkadaşlarımla Afyonkarahisar'da olduğu gibi diğer 80 ilde de insanımızın hayatını kolaylaştırma, yaşam konforunu artırma, ülkemizin ekonomisinin büyümesi adına lokomotif sektör olan ulaştırmada, denizcilikte, haberleşmede projelerimiz hız kesmeden devam edecek. Dolayısıyla daha fazla erişen, daha fazla ulaşan bir Türkiye Cumhuriyeti için yola devam diyoruz, hizmete devam diyoruz."

Toplu açılış törenine, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanı sıra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.