Alibeyköy Terminali ihalesi sonuçlandı

Taşıma Dünyası, Özel Haber.

Alibeyköy ihalesinde işlem tamam

 

 

 
3 Kasım Çarşamba günü Ümraniye’deki İspark Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen ihalede teklifler sunuldu. Daha önce çiftli bankoların 18 bin TL, tekli bankoların ise 9 bin TL olarak belirlenen fiyatları bu sefer çiftli banko için 7 bin, tekli banko için ise 3 bin 500 TL olarak belirlendi. İhalenin ilk bölümünde 6 çiftli bankoya teklifler alındı. Teklifler 4 büyük banko için 7200 ile tamamlanırken 2 büyük bankonun kiralama fiyatı 7 bin TL oldu. İkinci bölümde ise tekli bankolar için teklifler alındı. 10 tekli bankodan 9’una verilen teklifler 3 bin 500 ile 3 bin 700 TL arasında oluştu. 14 nolu bankoya ise teklif sunulmadı.

İhalede çiftli bankolara verilen teklifler

2 nolu banko: Ulusoy-Varan: 7200
5 nolu banko: İstanbul Seyahat: 7200
8 nolu banko: Metro Turizm: 7200
9 nolu banko: Kamil Koç: 7200
11 nolu banko: Pamukkale: 7000
15 nolu banko: Nilüfer: 7000

Tekli bankolara verilen teklifler

1 nolu banko: Yeni Ses: 3700
3 nolu banko: Fındıkkale Seray: 3700
4 nolu banko: Alibeyköy Turizm (F1): 3600
6 nolu banko: Efe Tur: 3600
7 nolu banko: Kale Seyahat: 3500
10 nolu banko: Özkaymak: 3600
12 nolu banko: Anadolu Bilet: 3500
13 nolu banko: Nişikli: 3500
14 nolu banko: teklif verilmedi
16 nolu banko: Genç Turizm: 3500  

FİRMALAR MEMNUN 

İhalenin ardından sektör mensupları gelinen noktadan mutluluklarını ifade ettiler: 

Ulusoy-Varan Turizm Genel Koordinatörü Mustafa Yıldırım: Olması gereken oldu. Makul, mantıklı, kabul edilebilir, kurumu da koruyan, bizi de koruyan bir anlayışla otogar ihtiyaçları karşılayacak ölçülere taşındı. Yazıhane sayısı yeterli hale geldi. Arz talep dengesi oturdu. Biz burayı bir hizmet noktası olarak görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi Başkanımıza, Büyükşehir Belediyemize, İspark yönetimine gösterdikleri bu özveriden dolayı teşekkür ediyoruz. Sabırla süreci yönettiler. Olması gereken oldu. Fiyatlar az da olsa yüzde 12 civarında arttı. Zaten bunun üzerinde rakamları firmaların taşıma şansı yoktu. Sektörümüze, kurumlarımıza herkese hayırlı olmasını diliyorum. İspark ile yaptığımız görüşmede personel otoparkı olarak yeni bir istimlak edildi. Öndeki otopark sadece misafirler için ve ücretli olacak. Şoförlere kır kahvesi yapılacak. Tuvalet sayısı artırılıyor., Peron sayısı zaten yeterli hale geldi. Yol inşaatını tamamlatıyoruz ay sonuna kadar. Alibeyköy Terminali’mizi Ocak ayı itibariyle kapatıyoruz. Şirketin bir kısmını parklanma alanı olarak belki oraya taşıyabiliriz ama otobüs terminali olarak kullanmayacağız. Hepimize hayırlı olsun. 

Pamukkale Turizm İstanbul Bölge Müdürü Hakan Ayık: 4’üncü ihalemiz yapıldı. İhale neticesinde birinci grupta olan tüm firmalar 7 bin ile 7 bin 200 arasında civarında teklifler vererek, arzu etmiş oldukları bankoları aldılar. Görmüş olduğumuz kadarıyla tüm firmalar ihalenin bu şekilde sonuçlanmış olmasından çok mutlu. İhale şartnamesi ile birlikte mevcut yerlerin oluşturulup, 10-15 gün içinde alt yapı hizmetlerinin de tamamlanması ile büyük ihtimalle Aralık ayının 1’i gibi orada faaliyet başlayacak. Otogar çıkış fiyatlarına yönelik açıklanan fiyatlar veya kulislerde konuşulan rakamlar kimseyi rahatsız edecek düzeyde değil. Herkese hayırlı, uğurlu olsun. 

Metro Turizm Avukatlarından Burçin Başak: Bence rayiçlerine ihale bitti. Daha önceki bedeller çok yüksekti. Herkes için hayırlı olsun. En geç yeni yılda faaliyetin başlayacağını düşünüyoruz. 

Fındıkkale Seray Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Karataş: Güzel oldu. Bu sefer sektör bir araya geldi. Sektör için iyi oldu. İnşallah Alibeyköy Terminali ile yolcularımız daha nezih bir ortamda seyahat imkanı bulabilecekler. Bu projelerin devamları da olacakmış. Bundan sonraki ihalelerde bunun bir örnek oluşturması lazım. Muhammen bedeller üzerinden alırsak sektörümüz rahat eder. Zaten giderlerimiz yüksek. Afaki kiralar ödemek sektörümüz için ek bir kambur. Çok güzel bir ihale geçti. Olması gereken oldu. Sektörümüze hayırlı olsun. İnşallah ortak giderlerde de bir sürpriz olmaz. Makul koşullarda çalışırız. Yılbaşıyla birlikte orada hizmet vermeye başlarız diye düşünüyoruz. 

Özkaymak Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Özkan Özkaymak: Güzel bir ihale oldu. Sektör için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. 

Alibeyköy Turizm F1 Acentesi sahibi: Vehbi Tiryaki: Herkese hayırlı olsun, inşallah iyi olacak. Fiyatlar normal. 10 yıldır Çanakkale Truva ile birlikte çalışıyoruz.

Kaynak.www.tasimadunyasi.com


»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Kaza yerinde gerçekleşen ölüm...
(18.04.2019)
Yolcu Taşıma Faaliyetlerinde...
(16.04.2019)
MAN TGE Minibüs Turizm...
(14.03.2019)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.