Sivas Şehirlerarası Otobüs Terminali 23 Kasım’da açılıyor

  

Çalışmalar ve yapılacak açılış hakkında değerlendirmelerde bulunan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, yapılan işin Türkiye ölçeğinde çok başarılı bir örnek olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Görsel ve kullanış anlamında iyi bir proje ortaya çıktı. Biz belediye yönetimi olarak projelerin estetiğine, kullanışlı olmasına çok önem veriyoruz. Bu terminal projesi Türkiye'de ilk defa uygulandı. Tıpkı bir uçak kanatlarını andıran, iki tarafa doğru açılımı olan, iniş ve biniş peronlarının gayet dikkatli olduğu, içerdeki bilet satış gişelerinin düzgün olduğu, içerdeki yine ticarethanelerin düzgün şekilde yerleştirildiği, sağ ve sol taraflarına pastane ve lokantaların yerleştirildiği, park alanlarıyla, taksi duraklarıyla birlikte bütün detaylar düşünüldü. Burada diğer bir önemli konu ise, umumi tuvaletler ücretsiz olacak. Bakımını bizim ekiplerimiz yapacak. Çünkü burada ihtiyacı olan insanların parası olur veya olmaz bu tür hizmetlerin de paralı olması gerekmiyor zaten. Belediye teşkilatı önemli bir teşkilattır. Bu kadar küçük bir masrafı göğüsleyebileceğimizi düşünüyorum. Gördüğünüz gibi 33 bin metrekare alan üzerine güzel bir proje oldu. Ben burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma, müteahhit firma dahil olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Cumartesi günü saat 13.00'de bütün hemşerilerimi buradaki açılışa davet ediyorum. Terminalin yeri konusuna gelince yeri gayet düzgün. En az 20 yıl daha bu terminal burada hizmet ve faaliyet görür. Zaten bu tür binaları 20-30 yıl kullandıktan sonra yenilemek gerekiyor. Yeni çevre yolları oluştuktan sonra şehir de bu 20-30 yıl içerisinde büyüyeceği için yeni alana almak mümkün. Ama şuanda mümkün değil, araştırmalar yaptık işin doğrusu öyle bir alan bulamadık. Doğru fikir bu terminali buraya yapmaktı, biz de doğrusunu yaptığımız kanaatindeyim.”

 
Her şeyiyle yeterli bir tesis 

 

Yeni terminal binasının jeneratör tesisi hakkında da bilgiler veren Başkan Ürgüp; “Bu jeneratörler binanın ve yanında yapmış olduğumuz servis alanlarının, tesislerin tamamının elektriğini ciddi anlamda üretecek durumdadır. Dolayısıyla burada hiç bir birimi eksik bırakmadık. Bir taraftan yangın halinde kullanılacak su vanaları, itfaiyenin su alabileceği alanlar konmuş, sert zeminler, yeşil alanlar, asfalt zeminler, taksi durakları, otobüs park alanları, hepsi mütekamil bir yapı. Tabi bir yılda böyle bir tesisin bitmesi çok zor bir iştir. Müteahhit firmayı hakikaten kutluyorum ben. Vatandaşlar ve esnaf mağdur olmasın diye zamanı da dar verdik. Aksi takdirde üzerinden bir kış daha geçse, sıkıntıyı otobüs işletmecileri, vatandaşlarımız çekeceklerdi. Firmamız da sağ olsun hakikaten işi iyi yaptı. İstenildiği zaman şehrimizden böyle firmalar da çıkabiliyor. Firmaya ve kendi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Projeye katkı sağlayan bütün arkadaşlarım ve terminal otobüs müdürlüğümüz de dahil olmak üzere hepsinin katkıları oldu. Belediye ve Özbelsan ekipleri, müteahhit firma ekipleri yani herkes işinin başında” şeklinde konuştu.

Terminalde firma sahipleriyle de bir araya gelen Ürgüp, yapılan çalışmaları ve faaliyetleri paylaştı.

Esnaflar ise çok kısa bir sürede böylesine mükemmel bir işin yapılmasından ötürü duydukları memnuniyeti ve teşekkürlerini ileterek sadece terminalde değil şehrin her yerinde harika çalışmalar yapıldığını kaydettiler.
 
Kaynak.www.tasimadunyasi.com


»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

MAN TGE Minibüs Turizm...
(14.03.2019)
A1 Yetki Belgelerinde Önemli...
(06.03.2019)
Akıllı ulaşım teknolojileriyle...
(06.03.2019)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.