Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, başka faktörler işin içine girmezse İzmir'in oylamada ipi göğüsley

 
 

 

 

"İZMİR EN AN-VANTAJLI ADAYDIR"


Yıldırım "Eğer her şey yerli yerinde akılla mantıkla tarafsız şekilde, rasyonel şekilde değerlendirilirse, son yıllarda olduğu gibi bir takım başka faktörler işin içine girmeden tamamlanırsa, biz öyle inanıyoruz ki İzmir, burada ipi göğüsleyen en avantajlı adaydır" dedi.
İZMİR'İN RAKİPLERİ 

Yıldırım, Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, İzmir'in EXPO adaylığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, Rusya'dan Yekaterinburg, Birleşik Arap Emirlikleri'den Dubai, Brezilya'dan Sao Paulo ve Türkiye'den İzmir'in yarışta birlikte olacaklarını söyledi.

"30 MİLYON TURİST GELİR"

EXPO'nun 5 yılda bir yapılan dünya sergisi olduğunu bildiren Yıldırım, EXPO'nun en önemli faydalarından birinin gittiği ülkelerdeki ekonomiyi, sanayiyi geliştirdiğini, yapıldığı şehirdeki altyapının gelişmesine vesile olduğunu dile getiren Yıldırım "2020 EXPO sadece ülkemize 6 ay boyunca 30 milyonu bulan ziyaretçi getirmeyecek, aynı zamanda EXPO için hazırlanan özel bir alanda İzmir'de çok ciddi altyapı yatırımları gerçekleşecek. EXPO, İzmir'in marka şehir olması için tetikleyici güç haline gelecek. EXPO'yu İzmir kazanırsa 2014 yılından itibaren 6 yıl boyunca birçok proje hayata geçecek" dedi. Bakan Yıldırım, çalışmalar neticesinde 60'ın üzerinde ülkenin destek beyanı olduğunu kaydetti.

EXPO İÇİN AMBLEM TASARLANDI

EXPO 2020 temasının 'Daha İyi Bir Dünya İçin Yeni Yollar, Herkes İçin Sağlık' olduğunu bildiren Yıldırım, EXPO'nun logosu için ise insanı merkez alan güneşi, enerjiyi, sevinç ve mutluluğu anlatan amblem seçildiğini söyledi. Amblemin sağlığın, mutluluğun, güneşin İzmir'den tüm dünyaya yayıldığını anlatmaya çalıştığını ifade eden Yıldırım, dünyada gelişen sağlık trendleri ve Türkiye'nin son 11 yılda yaşadığı sağlıktaki dönüşüm ve gelişmeyi dikkate alarak, 11 yılda yollardaki özellikle bölünmüş yollardaki Türkiye'nin başarısını dikkate alan bir temanın belirlendiğini, amblemde de bu temanın ifade edilmeye çalışıldığını belirtti.

Kaynak www.sondakika.com»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

2018 Yılı Yeniden Değerlendirme oranları yayınlanmıştır.
Yeniden Değerlenme Oranının Uygulanması konulu GENELGE (KDGM) 2017/10 sayılı Genelge yayınlanmıştır. İlgili genelgeye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. http://www.kugm.gov.tr/BLSM_WIYS/KUGM/tr/Belgelik/guncel_haber/20171211_161629_2769_1_64.pdf
13.12.2017

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

2019 Yılı Bulgaristan, Romanya,...
(19.11.2018)
Karayolu yolcu Taşımacılığı...
(02.11.2018)
İSTANBUL' da 26 Ekim Cuma Günü...
(22.10.2018)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.