Otobüs Kaptanlığı'nın tek kız öğrencisi


Cennet Yıldıran Osmaniye'nin Düzilçe İlçesi'nde annesiyle birlikte yaşıyor. 21 yaşında ve sekiz kardeşin en küçüğü. Karabük Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nun Ulaştırma Hizmetleri'nde Otobüs Kaptanlığı Bölümü'nün tek kız öğrencisi olan Yıldıran, "Bir kız arkadaşım olsun ister miydim, istemez miydim bilmiyorum. Onun yokluğunu çekmiyorum açıkçası. Arkadaşlarım gayet iyi. Bu bölümü bir akrabamın tavsiyesi ile tercih ettim. Pişman da değilim açıkçası. Arkadaşlarım ve ailem bana çok destek oldu. Beni hep desteklediler" diyor.

Hep ilginç şeyler yapmak istediğini söyleyen Yıldıran, "Ama böyle bir işi yapmak aklımda yoktu. Bölümü kazandıktan sonra 'neden bu işi yapmayayım, neden başarmayayım' dedim ve özgüvenim arttı. Derslerim fena değil, anlıyorum. Elimden geleni yapıyorum. Bölümde benden başka kız öğrenci olmamasından rahatsız olmuyorum. Aslında neden kızlar ilginç bölümler seçmiyor diye düşünüyorum. Bence kendilerine daha fazla güvenirse her işi yapabilirler. Hayatta yapamayacakları hiçbir şey yok" diyor.

Sınıfta kız öğrenci olacağını düşünmemiştik

Cennet Yıldıran'ın sınıf arkadaşı Mehmet Şahin, sınıfta bir kız öğrenci görünce ne kadar şaşırdığını anlatıyor: "Bölümümüzde bir kadın görünce hem şaşırdık, hem de bölümde bir kız arkadaşımızın okumasından çok mutlu olduk. Buraya geldiğimizde sınıfta kız öğrenci olacağını hiç düşünmemiştik. Aramızda tek kız arkadaşımız var ve gayet uyumlu. Kızlar da bu işi yapabilirler. Kadınların her alanda bizimle yarışabileceğine inanıyorum."

Kaynak: Hürriyet»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

MAN TGE Minibüs Turizm...
(14.03.2019)
A1 Yetki Belgelerinde Önemli...
(06.03.2019)
Akıllı ulaşım teknolojileriyle...
(06.03.2019)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.