YENİ DENİZLİ OTOGARI AÇILDI


Denizli Şehirler Arası Otobüs Terminali bu gece Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katıldığı törenle açıldı.
Törene Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Osman Zolan, Milletvekilleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Denizli Belediyesi'nin projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali, Denizli Belediyesi'nin 2 yıldır çalışmalarını sürdürdüğü ve belediye tarihinin en büyük projesi olduğunu belirttiği bir projeydi. Dün gece açılışı yapılan Otogarda, yer altı otoparkı ve otogara ulaşan bağlantı yolları bulunuyor. Bağlantı yollarının genişletildiği otogarın altında bulunan yer altı otoparkı bulunuyor.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan 2 yıl önce temelini attıkları projenin son işlemlerle hizmete girdiğini belirtti. Zolan, "Yeni terminal binamız, 100 bin metrekare üzerine inşa edildi. Bu özelliğiyle Denizli tarihinin en büyük yapısı oldu. Otogarın üstü park ve yeşil alandır. Yeraltındaki terminal binamıza giriş çıkış yapan araçlar birbirini görmeyecek. Projede 700 araç kapasiteli otoparkımız da var. Terminal, 50-100 yıl ihtiyaçlarımıza cevap verecek. 30 bin metrekareye oturan yapı çevreye hiçbir rahatsızlık vermeyecek. Üstünde park olan yapı ile Denizli’ye yeni bir yaşam alanı kazandırmış olacağız. Bakanımız Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı yaptığı dönemde çalışmalarına başladığımız bu projenin tamamlanması da bizlere nasip oldu."
Zolan ayrıca "Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri olan Denizli Şehirlerarası Otobüs Terminali Denizlimiz başta olmak üzere Türkiye'mize hayırlı uğurlu olsun. Otogarımız temelini atmıştık çok şükür hizmet verdiği günü de görüyoruz. Ninnilerle büyüttüğümüz çocuğumuzun çok büyük bir başarısını görmek gibi birşey bu. Denizli tarihinin gelmiş geçmiş en büyük projelerinden biri olan Şehirlerarası Otobüs Terminali Projesini tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize yakışanı yaptık ve kent için çok önemli ve büyük bir projeyi hayata geçirdik. Denizlimizin geleceğine damga vuracak Şehirlerarası Otobüs Terminali Türkiye'nin en büyük ulaşım komplekslerinden biri konumundadır. Burası Denizli’nin kabuğuna sığmadığının bir göstergesidir. Gelecekte bu terminalle birlikte Denizli’nin kazanımlarını hep birlikte göreceğiz' dedi.

ŞEHİRLER ARASI TERMİNALDE NELER VAR
Terminal 30 bin metrekare alana, yerin altına 3 kat olacak şekilde inşa edildi. Komplekste çeşitli amaçlarda kullanılmak üzere 15 katlı bir de iş merkezi yer alıyor. Terminalin 1.bodrum katında il içi gelen - giden yolcu peronları ve şehirlerarası gelen yolcu peronları, zemin katta şehirler arası gelen-giden yolcu peronları ile bilet satış yerleri ve büfeler bulunuyor. 1. kat ise yeme içme ve peyzaj alanı olarak tasarlandı. Otogar 16 bin metrekarelik alandan oluşuyor.

kaynak :Mutlu Haber
www.haberdenizli.com»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.