Geleceğin Seyahat Teknolojileri nereye gidiyor08 Nisan 2014 Salı - Gelecekte koltuğumuzda otururken de tatil yapabilecek miyiz? Rezervasyonları robotlar mı yapacak? Uzun mesafe yolculuğu denince aklımıza Uzak Doğu yerine uzay mı gelecek?

Seyahat sektöründe yenilikçi teknolojik çözümler sunan seyahat arama motoru Skyscanner, uzmanların görüşleri doğrultusunda gelecekte seyahat etmenin nasıl bir deneyime dönüşeceğini araştırdı. Üç bölümden oluşan araştırmanın yayınlanan ilk kısmında, 10 yıl sonra teknolojik gelişmeler sayesinde seyahat planlama ve rezervasyonun nasıl yapılacağı inceleniyor.


Gelecekbilim ve teknoloji uzmanlarına danışarak gerçekleştirilen araştırma, seyahat gelecekbilimcisi Dr. Ian Yeoman, Microsoft İngiltere Planlama Görevlisi Dave Coplin ve Google Creative Lab Direktörü Steve Vranakis in yanı sıra Skycanner CEO su Gareth Williams ın da görüşlerini içeriyor.

Giyilebilir Teknolojide Gözlükten Lense

Skyscanner ın araştırmasına göre giyilebilir teknoloji hızla gelişerek hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelecek. Akıllı gözlükler akıllı lenslere dönüşerek anında çeviri yapabilecek, böylece yabancı dil sorunu kalmayacak. Google, Samsung, Sony ve Apple gibi markaların sunduğu giyilebilir teknolojiler de farklı bir boyut kazanarak, Dijital Seyahat Arkadaşı na dönüşecek. Dijital Seyahat Arkadaşı kullanıcıların kişisel tercihlerini ve zevklerini bilip ruh hallerini algılayarak tatil seçenekleri sunabilecek.

Sanal Gerçeklikle Seyahat

Seyahatseverler gelecekte sanal gerçeklik sayesinde gidecekleri yeri oturdukları yerden deneyimleyebilecek. Ancak Skyscanner a göre bu gerçek seyahatin önüne geçmek yerine, tatilcilere gidecekleri yerleri görme, sesleri duyma ve manzaraları hissetme deneyimini sunup, deneyerek ve deneyimleyerek seçim yapabilme şansı verecek.

Skyscanner Türkiye Pazarlama Müdürü Murat Özkök: “Teknolojik gelişmeleri önceden öngörerek vizyon sahibi olmak bir firmanın geleceği için çok önemli; Skyscanner bundan 11 yıl önce bir seyahat arama motoruna olabilecek talebi öngörerek kuruldu. Şimdi de 10 sene sonra seyahatin nasıl bir deneyime dönüşeceğine dair araştırmalarımızla sektöre yön veriyoruz. Uzmanlarla yaptığımız kapsamlı araştırmada ortaya çıkan olası gelecek bizi oldukça heyecanlandırıyor. '' dedi.

Raporun ilk bölümünü daha detaylı incelemek ve raporu kaydetmek için www.skyscanner2024.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Raporun gelecekte yolculuğu inceleyecek ikinci bölümü ve varış yerleriyle otellerin nasıl olacağını aktaran üçüncü bölümü 2014 ün ilerleyen aylarında açıklanacak.Kaynak: turizmhaberleri.com
»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.