5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi Ankara'da başladı

ANKARA – (21.05.2014) -  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet Genel Müdürlüğünce ATO Kongre Merkezi'nde düzenlenen 5. Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi'nin açılışında yaptığı konuşmaya, Soma'daki faciada hayatını kaybedenlere rahmet, ailelerine sabır dileyerek başladı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, bugüne kadar trafik kazalarında yaşamını yitirenlere de Allah'tan rahmet, dün, TEM otoyolundaki kazada yaralananlara şifa diledi.

Sempozyumu düzenleyenlere teşekkür eden İçişleri Bakanı Efkan Ala, burada bilim insanlarının trafik güvenliğinin arttırılması için ortaya koyacakları her proje, fikir ve düşüncenin kendileri açısından önemli olduğunu vurguladı. İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Sempozyumda ortaya konulacak düşünceler milletimize daha kaliteli güvenlik hizmeti sunma konusunda bizlere yardımcı olacaktır" diye konuştu.

İçişleri Bakanlığının bütün kadrosuyla sempozyumda ortaya çıkacak yeni düşünceleri pratiğe aktarmayı bir görev bildiğini ifade eden İçişleri Bakanı Efkan Ala, şöyle devam etti:

"AK Parti hükümetleri döneminde ulaşım altyapısı konusunda elde edilen başarılar, bölünmüş yollar, havayolunda ulaşım imkanının artması, hızlı tren projeleri ve deniz yoluna ilgimiz, kazalarda dikkate değer azalma sağladı. Ulaşım alanında Türkiye kalkınma hamlesini sürdürüyor. Kaza istatistikleri bizim bu alanda başarılı olduğumuzu gösteriyor. Ancak insan hayatı söz konusu olunca istatistiklerin çok anlamı kalmıyor. Ne kadar aza indirirseniz indirin eğer ölüm varsa sizin yapacağınız çok iş var demektir. Elde ettiğimiz başarılar üzerine değil, elde etmemiz gereken başarılar üzerine bu toplantıyı yapıyoruz."

Sempozyuma katılan bilim insanlarına seslenen İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Bu işe gönül vermiş insanlar, sizde bilgi ve birikim var. Bizde de irade var. Ortaya koyacağınız projeleri bize sunulmuş birer fırsat olarak telakki ediyoruz. Çünkü millet size, bize emek verdi. Bize yetki, size de üniversitelerde bilgi edinme imkanını verdi. O zaman hepimiz kendinde olanı bir araya getirip millete hizmet etmeliyiz" dedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, konuşmaların ardından Emniyet Genel Müdürlüğünce trafik güvenliğinin arttırılmasına yönelik düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödül verdi.


 

550»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.