Lassa, “Yola Sağlam Çık” Tır’ı Esenler Otogarı’nda otobüs kaptanları ile buluştu


 

 Lassa,  “Yola Sağlam Çık” Tır’ı Esenler Otogarı’nda otobüs kaptanları ile buluştu.

Brisa’nın lastik sektöründe 40’ıncı yılını kutlayan markası Lassa “Yola Sağlam Çık” projesi ile uzun yol şoförlerinin yanında olmaya devam ediyor.  

35 gün boyunca30 farklı noktada ticari araç sürücüleri ile bir araya gelen Lassa, projenin son durağı olan İstanbul Esenler Otogarı’nda sürücülerin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yola çıkmaları için tavsiyelerde bulundu.

Lassa, 4 yıl önce hayata geçirdiği ‘Yola Sağlam Çık’ sosyal sorumluluk projesinin, Nisan ayında Manisa’dan başlayan 2014 etabını, 26 – 27 Haziran tarihlerinde İstanbul’da noktaladı. Yola Sağlam Çık TIR’ı bu sefer Esenler Otogar’ında bulunan Bridgestone Servis Merkezi önünde kuruldu.

 “Doğru beslenme ile hep zinde ol” ve “Düzenli egzersiz ile enerjik ol” başlıkları altında bilgilendirmede bulunan  uzmanlar, otobüs kaptanların yağ, kas ve su oranını içeren vücut kitle indeksi ölçümlerini de yaparak, kendilerine uygun beslenme ve egzersiz önerilerinde bulundu.

Fazla kilo, kan şekerinin düşmesi, ağır yiyeceklerin yarattığı hazımsızlık, sıvı kaybı ve uyku hali gibi, sürüş emineyetini riske atabilecek sorunların engellenmesi için ana ve ara öğünlerde tercih edebilecek yiyecek alternatifleri  Uzman Diyetisyen tarafından anlatıldı. Yoğun ilgi gören etkinliğe, geçen sene de katılan bazı kaptanlar, aradaki farkları görebilmek için eski vücut kitle değerlerini yanında getirdiler. Ölçüm ve değerlendirmelerin ardından katılımcılara, içinde uzun yol sürücülerine yönelik özel tavsiyelerin yer aldığı  sağlıklı yaşam rehberi verildi.

Lassa “Yola Sağlam Çık” projesine katılan kaptanlar, etkinlik alanında yer alan tavla, langırt, Bilek güreşi ve boks/yumruk gibi eğlenceli aktivitelere de katılarak gün içinde yol yorgunluğunu bir mola ile atma fırsatı buldular.

 

 

 

 

 

 

 

 

Brisa hakkında

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone ile Sabancı Holding’in ortak kuruluşu olan Brisa, Türkiye lastik endüstrisinin lideridir. Brisa’nın kökleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda Brisa, bugünkü adını almıştır.

1993 yılında ilk Ulusal Kalite Ödülü’nü kazanan Brisa, 1996 yılında da iş mükemmelliği konusunda gösterdiği üstün performans sonucu Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü kazanan ilk Türk şirketi olmuştur. Brisa, bugün Avrupa’nın yedinci büyük lastik üreticisi konumundadır. Brisa Kocaeli Üretim tesisleri, 361.000 m2’ye ulaşan kapalı alanıyla, dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Bu tesis, aynı zamanda, Bridgestone’un dünya üzerindeki en önemli üretim üslerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır.

2013 yılında 25. yılına giren Brisa, Bridgestone ve Lassa lastik markaları, Bandag kaplama markası, OtoPratik ve Lastiğim satış noktaları, lastik.com.tr adreste lastik değişimi ve bakımı web sitesi, Mobilfix ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan mobil bakım servisi ve Lastik Oteli lastik saklama hizmeti ile Türkiye’ye değer kazandırma kararlılığındadır.

www.brisa.com.tr

 

Ünite-logoBilgi için: Nagihan Akdaş / Ünite İletişim  (212) 272 93 13 

nagihan.akdas@unite.com.tr; www.unite.com.tr»  Diğer haberleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
Eğitim
Federasyon merkezimizde otobüs kaptanlarimiza yönelik 21-22 Ocak 2020 tarihlerinde digital takograf kullanimi ile ilgili uzman egitmenlerimiz tarafindan egitim seminerleri düzenlenecektir.Günlük kapasite 50 kisi ile sinirlidir.Katilimcilarin 0212 6583210 nolu telefona 17.01.2020 Cuma günü mesai bitimine kadar bilgi vermesi gerekmektedir.
14.01.2020

Karayolu Taşıma Yönetmeliği
Karayolu Taşıma Yönetmeli'nin Tüm değişikliklerin işlenmiş haline Mevzuat sayfasından ulaşabilirsiniz.
29.11.2019

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

Federasyon Olağan Genel Kurul...
(08.06.2021)
Yeni Yetki Belgesi düzenlenmeyecek...
(06.04.2020)
Muayenesi biten taşıtların yetki...
(01.04.2020)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.