6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı

Karayolu’nun kan kaybına dikkat çeken Sektör Meclisi Başkanı Yıldırım, “Şehirlerarası, uluslararası, turizm, şehiriçi, servis ve yük taşımacıları tek çatı altında birleşmeli” dedi

‘Karayolu’ iyice köşeye sıkıştırılıyor

DEVLET hava, deniz ve demiryollarını desteklerken, diğer taraftan karayolu taşımacılarını adeta cezalandırıyor. Her şey nakliyecinin aleyhine işliyor; petroldeki düşüşe rağmen mazotta ucuzlama yok, sigorta fiyatları 10’a katlanmış, diğer işletme maliyetleri dersen almış başını gidiyor. Tüm bunlar da yetmezmiş gibi taşımacılar, çıkan her yeni genelge ile köşeye sıkıştırılıyor. Kötü gidişata ‘dur’ denilmesi gerektiğini belirten TOBB Karayolu Yolcu Taşımacılığı Sektör Meclisi Başkanı Mustafa Yıldırım, içerisinde yük taşımacılarının da olduğu büyük çaplı güçbirliği ve hatta birleşmeye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Güçlü bir lobi faaliyeti sürdürülmeli

LOBİ faaliyetlerinin önemine dikkat çeken Yıldırım, şunları söyledi: “Öncelikle kendi aramızda güçlü bir mekanizma oluşturmamız lâzım. Bu mekanizma, devletin her kademesinde lobi faaliyetleri sürdürecek. Türk nakliyesinin yapması gereken, siyasi gücünü ortaya koyması, temsil gücünü kullanmasıdır. Telif, sigorta ve engelli konusu başta olmak üzere her konuda hukuki haklarımızın aranması gerekiyor. Oysa şu anda hiçbir sivil toplum örgütümüzün hukuki süreci başlatacak gücü yok. Bu yüzden sivil toplum örgütlerini güçlendirmemiz, altyapıları beraber oluşturmamız lazım”…

Mustafa YILDIRIM
Tüm Otobüsçüler Federasyonu
   Genel BAŞKAN

Kaynak.www.gulegule.com.tr»  Diğer makaleleri incelemek için tıklayın...
Trafikteki hoşgörü ve saygı toplumsal birlikteliğin bir yansımasıdır.
TOF 
2019 Yılı Yeniden Değerlendirme oranına göre ceza ve harçlar %23,73 artıyor.
2019 yılında vergi, harç ve cezalardaki yeniden değerleme oranı yüzde 23,73 oldu. 2019 yılında pasaport, ehliyet harçları ve trafik cezaları, Motorlu Taşıtlar vergisi oranı yüzde 23.73 artacak.
30.11.2018

Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna şoför vizeleri hakkında duyuru
Ülkemizle yapılan Vize Anlaşmaları sebebiyle Belarus, Bulgaristan, Romanya ve Ukrayna ya taşımacılı yapan İşletmelerin Şoförlerine Vize kolaylığı sağlanması amacıyla UAB tarafından Referans Mektubu düzenlenecek.
15.11.2018

Yetki belgesi işlemleri e-devlet üzerinden yapılabilecek
Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü' twittır hesabından duyuru. Yetki Belgesi taşıt belgesi ve taşıt kartlarının E.Devlet portali üzerinden barkodlu ve doğrulanabilir olarak düzenlenmesine imkan sağlayan çalışmalar Genel Müdürlüğümüzce tamamlanmış olup e-devlet portali üzerinden hizmet sunulmaya başlanmıştır. Önemle duyurulur.
07.03.2018

Avrupa'ya yönelik Yolcu taşımalarında sınır kapılarında yeni düzenlemeler
Yeni Uygulamalar 15 Kasımda yürürlüğe girecek. Yolcu isim listeleri araç kapıya gelmeden önce kapıya e posta yoluyla gönderilecek.
01.11.2017

UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı;
UDHB 1. Bölge Müdürlüğü'nün resmi twitter hesabı; UDHB I.BÖLGE @UdhbIbolge
13.07.2017

30 Ağustos Zafer Bayramı'mız...
(30.08.2019)
Kurban Bayramımız Mübarek Olsun
(16.08.2018)
UAB.Kugm. Geçici ve süreli...
(20.06.2019)
» Diğer haberler için tıklayın
3. havalimanı etki raporu ne kadar...
(02.03.2017)
6 ana taşıma ‘BİR’ olmalı
(12.08.2015)
Bölgesel otobüsçülüğe doğru
(02.06.2015)
» Diğer makaleler için tıklayın
Federasyonumuz "Trafik Güvenliği Platformu" üyesidir.