Tüm Otobüsçüler Federasyonu
Tüm Otobüsçüler Federasyonu

Karayolu yolcu taşımacılığında ilk sivil toplum örgütü olarak 1970 yılında Cemal ULUSOY Başkanlığında kurulan Anadolu Otobüsçüler Cemiyeti, 1985 yılında Büyük İstanbul Otogarını yapmak üzere sektördeki diğer dernekler (Uluslararası Otobüsçüler Derneği ve Trakya Otobüsçüler Derneği) ile bir araya gelerek Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği kurulmuştur. Uluslararası Anadolu Trakya Otobüsçüler Derneği içinde faaliyet gösteren bir kısım üye bir araya gelerek Mustafa Yıldırım Başkanlığında sektördeki ikinci dernek olan Tüm Otobüsçüler Derneğini kurmuşlardır.

2005 yılına kadar şehirlerarası taşımacılığı alanında faaliyet gösteren TODER (Tüm Otobüsçüler Derneği) aynı yıl UYTAD (Uluslararası Yolcu Yolcu Taşımacıları Derneği) ve TTDER (Turizm Taşımacılar Derneği ile bir araya gelerek 2005 yılında Mustafa Yıldırım Başkanlığında TOF (Tüm Otobüsçüler Federasyonu) kurulmuştur.

TOF bağlı derneklerle şehirlerarası taşımacılık, uluslararası taşımacılık ve turizm taşımacılığı başta olmak üzere karayolu yolcu taşımacılığının her alanında faaliyet sürdürerek sektörü temsil etmektedir.

info@tof.org.tr – 0 212 658 3210

Yavuz Sultan Selim Mahallesi, Yavuz Selim Cd No:18, 34220 Esenler/İstanbul